V Jemnici se právě v těchto dnech naplno rozběhla nejmodernější kompostárna v kraji Vysočina

06.10.2011

V obci Jemnice se právě v těchto dnech naplno rozběhla nejmodernější kompostárna v kraji Vysočina, do které AGRO-EKO spol. s r.o. dodalo kompletní technologicou část.

Stavba byla realizována v roce 2011, od července 2011 byl projekt uveden do zkušebního provozu. Jedná se o náš poslední dokončený projekt s využitím technologie EWA. AGRO-EKO spol. s r.o. dodávala kompletní technologickou část kompostárny, která zahrnovala 2 aerobní fermentory EWA, kompostárenský vůz, kolový nakladač, drtič, dopravníky, vzduchotechniku a kompletní linku na zpracování kuchyňských odpadů.

V této kompostárně jsou zpracovávány různorodé odpady, především pak odpad z obecní zeleně (listí, tráva, odřezky větví apod.), dále pak odpad z čističek odpadních vod. Kompotárna Jemnice je také vybavena jednotkou pro zpracování kuchyňských odpadů.

Kompostárna Jemnice je dimenzována na zpracování 4.000 tun odpadu za rok při předpokládané výrobě mulčkompostu.

Další ohlasy na nově otevřenou kompostárnu v obci Jemnice najdete zde:

https://www.mzp.cz/cz/news_110930_kompostarna

https://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_zprava/v-jemnici-se-prave-v-techto-dnech-naplno-rozbehla-nejmodernejsi-kompostarna-v-kraji-vysocina--958348

Jemnice: The most modern composting plant in the Vysočina region
The most modern composting plant in the Vysočina region is finally opened. 

AGRO-EKO supplied complete technological equipment: 2 aerobic fermentors EWA, composting car, conveyors, air condition systems, shredder and complete line for gastro waste treatment. Structure was realized in 2011 and since July 2011 was put into trial operation. Composting plant Jemnice is proportioned to treat 4 000 tons per year with production of mulch compost.