AGRO-EKO získalo cenu za přínos Regionu MSK

16.12.2016

Citace předávajícího zástupce Sdružení pro rozvoj Moravy a Slezska zástupcům firmy AGRO-EKO :

"AGRO-EKO spol. s r.o. je zkušená výrobní inovativní firma, která po dlouholetém vývoji uvedla na trh v Evropě, Asii i vzdálených ostrovech Tichého oceánu svou patentovanou a certifikovanou technologii zpracování bioodpadů značky FERMENTOR EWA (Environmental Waste Assesement). Zájem zpracovávat nepříjemný bioodpad měst Evropy (Maďarsko, Francie, Skandinávie, Slovensko) a například bioodpad z palmy olejné na kompost nebo palivo je dynamicky stoupající (Malajsie, Indonesie, Thajsko, Čína) a zdá se, že tento zájem může vytvořit nový strojírenský segment v České republice, zejména pak v Moravskoslezském kraji, odkud pochází většina dodavatelů"

Cenu převzali za jednatele firmy Václava Holušu ing. Petr Vaníček, hlavní konstruktér stroje a spolupůvodce patentu a vedoucí výroby a servisu firmy Ing. Jindřich Maďa.

V odkazu níže video ze slavnostního galavečeru.
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/416231100031212-udalosti-v-regionech/obsah/510636-oceneni-ostravskeho-studia-za-prinos-k-rozvoji-ms-kraje